Mousesports je u finalu SL & i-League StarSeris turnira pobijedio Na’Vi 2-1 te osvojio 130 tisuća dolara i prvu titulu u 2018. Nevjerojatni Oleksandr “s1mple” Kostyliev nije mogao sam nositi Na’Vi, a nagrada za najboljeg igrača turnira slaba je utjeha nakon takvog poraza. U nebitnom meču za treće mjesto Liquid je pobijedio FaZe 2-1.

mousesports pobjedom zaokružio odličan turnir

Već u grupnoj fazi vidjelo se da mousesports igra odličan CS. Iako su izgubili dvije mape u toj fazi natjecanja, zasluženo su prošli u playoff. Potom su izbacili G2 Esports koji ima ozbiljnih problema u doigravanju na velikim turnirima. Pao je i Liquid, a u velikom finalu i Na’Vi u Cybersport Areni u Kijevu pred domaćom publikom.

>>Na’Vi i mousesports u finalu StarSeriesa, FaZe igra za treće mjesto

Finale je počelo na Overpassu, a Na’Vi je bio uvjerljiv. U niti jednom trenutku nisu ispustili prednost te su sa sigurnih 16-7 uzeli prvu mapu. Na Mirageu mousesports uzvraća te nakon CT strane vode 11-4. Već tada su mnogi mislili da ubrzo idemo na Train gdje će se odlučiti pobjednik StarSeries turnira. Međutim, Na’Vi se vraća s 13-6 i odvodi meč u OT. S1mple i 43 killa nakon 40 rundi nije bilo dovoljno za pobjedu i mousesports izjednačava.

Train nije bio ni približno zanimljiv kao što smo željeli. 11-4 mousesportsa na T strani značilo je da mogu igrati sigurno, bez prevelikih rizika. Nakon 5-5 u drugom poluvremenu mousesports podiže prvi pokal ove godine.

Posljednju titulu mousesports je osvojio na ESG Touru na Mikonosu u rujnu prošle godine. Iako su nastavili s kvalitetnom igrom vidjeli smo ih tek u finalu četvrte sezone ECS-a kada su u prosincu izgubili od FaZea. Međutim, u zadnjih pet mjeseci igrali su tri velika finala od čega dva i osvojili. Bolji učinak od nekih ekipa koje smatramo “kvalitetnijima”.

s1mple za pamćenje i povijest

Mousesports je kao solidno koordinirana ekipa pobjedila – s1mplea. Nakon Overpassa mladi je Ukrajinac praktički igrao sam. Mousesports je vješto iskorištavao slabosti Zeusa i uvijek su na njegovu poziciji vršili pritisak, a to je značilo da Na’Vi većinu rundi igra s igračem manje. Međutim, s1mple je držao Na’Vi u igri.

S1mple je tako postao prvi igrač koji je dobio MVP titulu od HLTV.org iako njegova ekipa nije osvojila turnir. Nagradu je najboljem igraču uručio tko drugi, nego naš i vaš Zvonimir “Professeur” Burazin, koji je nedugo zatim ulovio s1mplea i za intervju.

S1mple je u finalu imao rating 1.56, od 22 odigrane mape samo je na tri imao rating manji od 1. Imao je najviše prvih killova (100), osvojenih 1vX situacija (19) i uspješnost prvog duela (75.8%). Treća je to MVP nagrada za s1mplea nakon ESL One u New Yorku 2016. te DreamHack Winter 2017.