Nakon dominantnog nastupa na turniru u Hartwall Areni i pobjedom nad CR4ZY, FURIA je podigla trofej i zasluženo osvojila 60.000€.

CR4ZY za nijansu bolji od Finskog SJ Gaminga

Prva mapa ovog duela je bila Inferno, map pick domaćeg tima. CR4ZY je uzeo pistol rundu a i force-buy, ali Fincima nije trebalo puno vremena da se vrate u igru. Nakon sto su izjednačili rezultat na 3-3 sledila je niza rundi za CR4ZY i oni su povećali vodstvo na 8-4. SJ su se pre kraj poluvremena oporavili i smanjili nedostatak na samo jednu rundu. CR4ZY su još jednom imali odličnu pistol rundu, i su stigli do 11-7 prednosti. SJ je uzeo sljedeće pet runde, ali CR4ZY je prv dostigao cifru od 14 rundi. Nažalost, Srpska ekipa nije mogla izboriti produžetke i SJ su uzeli prvu mapu 16-14.

CR4ZY

ArcticInvitational.fi

Mirage kao jedna od najboljih mapa CR4ZYja je završila 16-7 rezultatom u njihovu korist. Finski tim nije mogao uzeti vise od dvije runde za redom i nexa i ekipa su otišli na Dust2 u dominantnom stilu. Na Dustu su oba tima pokazali odlične T strane, a i dosta lose CT strane. Nakon sto je SJ završio prvo poluvrijeme s vodstvom od 11-4, CR4ZY su napravili izvrstan comeback i pobijedili treću mapu 16-14 rezultatom.

FURIA dobila Cloud9, a i CR4ZY

Drugo polufinale nije bilo toliko uzbudljivo za gledati te je FURIA spakirala kofere Cloud9u nakon samo dvije mape. Cloud9 nisu bili u prednosti ni jednom na Trainu, a arT i ostatak Brazilske ekipe su završili mapu 16-12 rezultatom. Na Mirage je Cloud9 uspjeo uzeti pistol rundu, ali FURIA im nije dozvolila ništa vise uzevši sljedeće devet rundi. 10-9 rezultat nakon nekoliko rundi u drugom poluvremenu su obećavali interesantniju mapu, ali FURIA nije planirala igrati i treću mapu i ušli su u finale sa 16-10 pobjedom nad Amerikance.

FURIA

Vertigo su CR4ZY započeli vodstvom od dvije runde ali je FURIA uzvratila udarac uzevši sljedeće jedanaest. Solidna CT strana od strane Srpske ekipe je najavljivala comeback od njihove strane, ali je za to bilo prekasno i nakon Vertigoa, FURIAu je dijelila samo jedna mapa do trofeja. CR4ZY su opet počeli Mirage na odličan način i na poluvremenu su imali ubjedljivo vodstvo od 9-6. Ali te devet runde su bili sve sto su CR4ZY vidjeli od Miragea te je FURIA perfektnom T stranom uzela sljedeće devet runde i osigurala prvo mjesto na turniru u Finskoj.

Na kraj Arctic Invitationala, četiri prisutna tima su se plasirali na sljedeći način: